Çöpe atılmış bidonları kedi yuvası yaptılar

Kırıkkale’de kış mevsiminde havaların çok soğuk olması dolayısıyla kedilerin üşümemesi için kolları sıvayan iki hayvansever; çevreden topladıkları eski su bidonları ve battaniyeleri kediler için sıcak yuvalara dönüştürdüler. Koca yürekli bu iki hayvansever ayrıca 15 kadar köpeği de şantiye bahçesinde besliyorlar. Çöpe atılmış bidonları kedi yuvası yaptılar.

Kırıkkale ili Ahılı Köyü’nde yaşayan Mehmet Köksel (52) ile Şeref Köksel (70), soğuk havada sokak kedilerinin üşüdüğünü görünce; çevreden topladıkları eski su bidonlarını (pet şişeler) eski battaniyeler ile kaplayarak kediler için birer sıcak yuvaya çevirdiler.

Çöpe atılmış bidonları kedi yuvası yaptılar

Yine kendi imkanlarıyla yaptıkları küçük kulübe içerisine pet şişelerden yapılmış yuvaları koyup, kedileri üşüyüp hastalanmaktan koruyan hayvanseverler; her gün kendilerine diğer hayvanseverler tarafından gönderilen mamalarla kedi ve köpeklerini besliyorlar.

Ayrıca Şantiye bahçesinde köpekler için de yuva yapan 2 hayvansever, hayvan dostlarını her gün elleriyle besliyor ve onların hayata tutunmalarını sağlıyorlar.

“Hayvanları da Allah yarattı. Bunlar da bir can ! ”

Bir depoda bekçilik yaptığını ve hayvanları çok sevdiğini ifade eden Şeref Köksel (70), “Burada vakit geçiyorum. Gündüz bekçiliği yapıyorum. Onları da Allah yarattı! Bunlar da bir can… Açım diyemiyor, susadım diyemiyor. Bunlar da can!…

Baktım köşelerde sığınacak yer arıyor hayvanlar. Baktım bidonlar atık eski bidonlar. Sağ olsun, amca oğlu battaniye getirdi. Bu şekilde hayvanların yuvalarını yaptık. Rahatça soğuktan da korunuyorlar. Üstü kapalı burası zaten.

Ben yılanı bile besledim. Bir tane yılan yavrusuna su vere vere büyüdü gitti. Kedilere köpeklere şiddet uygulayan insan değildir!” dedi.

***

 

Alıntı

Kaynak : hobitat.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir