Aşık Veysel bu ilçede yaşadı

Aşık Veysel’in memleketi ve ozanlar şehri olan ilçemiz Şarkışla Belgeseli’ni izlemek için yukarıdaki videoya tıklayınız.

Son yıllarda her alanda gerçekleştirdiği kalkınma hamleleri, yörede kurulan üretim tesisleri, kamu-özel sektör yatırımları ve benzeri olumlu değişimle dikkatleri üzerine çeken ilçelerimizden biri Şarkışla… Vizyon sahibi, gayretli ve Başarılı yöneticiler, sivil toplum kuruluşları ve girişimciler eliyle gerçekleşen kalkınma hamleleri eskiden sürgün yeri olarak görülen şirin ilçeyi bir cazibe merkezi haline getiriyor. Şarkışla İlçesine bağlı köylerde  tarım ve hayvancılıkla uğraşan çiftçilerin ürettiği birbirinden nefis ürünler de sergilendi Maltepe Sahil’deki Sivas tanıtım Günleri’nde… Sivas kültüründe yer alan cömertliği, hoşsohbet ve misafirperverliği de yerinde müşahede etme fırsatı buldu, ziyaretçiler… Şarkışla standında misafirlere ikram edilen yöreye ait enfes ve de meşhur yöresel mamüllerin tadı damaklarda kaldı. Biz de standı ziyaretimizde cömertçe ikram edilen tüm ürünlerden tattık ve yöresel ürünlerin neden bu kadar meşhur olduğunu ve talep gördüğünü bir kez daha idrak etmiş olduk.


***
Sivas Tanıtım Günleri çerçevesinde İstanbul Maltepe sahil tesisleri’nde ziyaretçileri karşılayan Şarkışla Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, CHP Sivas milletvekili Ali Akyıldız, ve Şarkışla’lı sivil toplum kuruluşları temsilcilerinden Sivas İş adamları Dayanışma Derneği ayrıca Sivas İş Platformu Başkan Yardımcıları Yunus Karaca ve Kasım Koç ile görüşme fırsatımız oldu. Söyleşi esnasında ilçede gerek resmi kurumlar, gerekse Sivil toplum kuruluşları ve yöre halkı tarafından hayata geçirilen yeni projeler, kalkınma hamleleri, kültürel ve sosyal faaliyetler hakkında bölgedeki yetkililerin görüşlerini aldık. Söyleşinin tamamını izleyebilirsiniz.

Kaynak : Hüsamettin Piraz / yukselentv.com..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.