Çamlıca’da Teleferik coşkusu

Cihangir Yiğit / yelkenlitv.com
***
Çamlıca’da teleferik kurulacak mı, planlara geçti mi, teleferik ne zaman kurulucak soruları her zaman halk arasında konuşula konuşula bitirilemeyen malzemelerdendir. Bazı kişiler İki Çamlıca arasına yani Büyük Çamlıca ile Küçük Çamlıca tepeleri arasına kurulmasını hararetle savunur; bunun İstanbul’a her yıl binlerce turist çekeceği iddiasında bulunur.


Çamlıca’da teleferik coşkusunu videoda izleyebilirsiniz.

Çamlıca’da teleferik coşkusunu videoda izleyebilirsiniz.

Çamlıca’da teleferik coşkusunu videoda izleyebilirsiniz.
***
Bazıları ise Çamlıca’dan Üsküdar’a inen bir teleferik kurulması gerektiği üzerinde durur; Bu şekilde turizme hizmet ettiği kadar İstanbul ulaşımına da ciddi katkılar sağlayacağından dem vurur teleferiğin. Bazı uçuk fikirli çılgın mucitler Çamlıca tepesinden Boğaz köprüsüne paralel geçerek karşı tarafta Ortaköy sırtlarına yolcu taşıması gerektiğini söyler teleferiğin.

Aslında uzun yıllardır siyasetçiler bol cek-cak bulunan siyasi vaatler listesinde neredeyse her seçimde yer vererek halkın diline düşürdüler Çamlıca teleferiğini… Tabi seçimlerde siyasetçilerin halka bol bol dağıttığı vaatlerin çoğunun “fıs” çıkması gibi Çamlıca teleferiği de boş çıktı bugüne kadar… Seçimlerde siyasiler halka neler dağıtmadılar ki bol keseden; herkese iki anahtar, herkese iki bin tl maaş, emekliye yüzde yüz zam, ev kadınlarına havadan maaş, neler neler… Bazıları neredeyse gökteki yıldızları bile vaat edecekti seçimleri kazanabilmek için! Ne var ki seçimlerden sonra bunların neredeyse tamamına yakını unutuldu her seferinde… Tabi bu durum halkın siyasetçilere olan güvenini de sarstı; siyasetin ve siyasetçinin halk nazarındaki itibarını düşürüp yalancı konumuna getirdi.

Biz de yıllardır yılan hikayesine dönen Çamlıca teleferiğini mizahi bir dille anlatarak konuyu gündeme aldık. Çamlıcaya teleferik yapılmasını bekleyenler daha çok bekleyecek gibi görünüyor. Daha fazla beklemeye sabrı kalmayanlar aşağıda videolarda izleyeceğiniz Çamlıca’daki teleferikle idare edebilir. Çocukların sırasından fırsat bulabilen yetişkinler de binebiliyor. Biz de denedik güzel, heyecanlı birkaç dakika yaşamanızı sağlıyor bu ilginç teleferik. Yukarıda Çamlıca teleferiğine esprili bakış sağlayan videoları yayınlıyoruz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.