Coronavirüs sokağa çıkma yasağı sokakları bomboş bıraktı

Sokağa çıkma yasağı uzayacak mı? sorusunun cevabı internette arama motorlarında araştırılıyor. Arama motorlarında en çok aranan sorulardan biri bu oldu . Bugün (12.04.2020) saat 24.00 itibariyle bitecek olan sokağa çıkma yasağı ile ilgili olarak; vatandaşlar, bundan sonra yeni bir sokağa çıkma yasağı olacak mı? sorusunun cevabını merak ediyor. Canlı yayında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın koronavirüs salgını ve sokağa çıkma yasağı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde… Coronavirüs sokağa çıkma yasağı sokakları bomboş bıraktı. Sokaklara insanlar çıkamayınca sokaklar kedilere, köpeklere ve kuşlara kaldı.

 

 

Coronavirüs salgını sebebiyle uygulanan Sokağa çıkma yasağı uzuyor mu? sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından araştırıldı ve toplumda gündem konusu oldu. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın konuyla ilgili olarak son dakika canlı yayında açıklamalarda bulundu. Kalın, “Sokağa çıkma yasağı uygulaması ilk günden beri gündemdeydi” dedi. Yeni bir sokağa çıkma yasağı olacak mı? sorusunun cevabı ile ilgili bilgiler verdi.

 

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI UZAYACAK MI?

Cuma gecesi saat 24.00 itibariyle başlayan sokağa çıkma yasağı bugün (12 Nisan) saat 24.00 itibariyle de bitecek. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın canlı yayında açıklamalarda bulundu. Kalın, koronavirüs salgını ne zaman biter? sorusuna “Sürecin ne zaman biteceği alınan tedbirlerin ne kadar başarıyla uygulandığına bağlı. Bir küçük kaçak ikinci bir dalgayı tetikleyebiliyor. Kesin olarak “bu tarihte biter” diye bir öngörüde bulunmak gerçekten çok zor. Sağlık alt yapımız virüse karşı çok güçlü. Bu süreç sona erdiğinde ekonomik olarak bu noktadan çok hızlı çıkacağımızı düşünüyorum. Yeni bir dünya mutlaka kurulacak. Aksi halde bir sonraki afet karşısında vereceğimiz cevap çok daha yıkıcı olabilir. Türkiye sağlam bir alt yapıya sahip olduğu için bu süreci iyi yönetti” şeklinde yanıt verdi.

Sokağa çıkma yasağına ilişkin ise, “Bunun için gerekli tedbirler mutlaka alınacak. Sokağa çıkma yasağı uygulaması ilk günde beri gündemdeydi” sözlerini kullandı.

 

 

YENİ BİR SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLUR MU?

Sokağa çıkma yasağı bugün (12.04.2020)  saat 24:00 da bitecek. İbrahim Kalın’ın yeni bir yasak olma ihtimaline dair açıklamaları şöyle;

“İkinci bir sokağa çıkma yasağı olabilir mi? Bunu dikkate alarak bununla ilgili kararlar biraz olayın seyrine göre şekillenir. Olabilir tekrar olabilir. Olayın seyrine göre izlememiz gereken bir konu…

Cuma gecesi keşke böyle bir panik havası hiç oluşmasaydı. Korkmayın, panik yapmayın ve sosyal mesafeyi koruyun. Bu tür sokağa çıkma yasağı ilanlarını hangi saatlerde yapsanız o bir iki saat içinde böyle marketlere hücum etme durumları ne yazık ki oluyor. O akşam açıklandıktan sonra da bir genelge de yayınlandı. Bir sıkıntı olmadı. Bu tür planlamalar yine olabilir.”

 

Kaynak : hobitat.com

Alıntı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir