Doğal bitkisel sabunlardan şifa köpürüyor!

Funda Gerçeker / Pertev Ajans
***
DEFNELİ SABUN
Tamamen el yapımı sabunları tercih etmek gerektiği unutulmamalıdır, tabi ki bulunabilirse… El yapımı doğal sabunlar içerdikleri özlerle birlikte E, D ve K vitaminleri açısından zengin olması sayesinde vücut ve saç temizliğinde kullanabilecek faydalı doğal ürünlerdir. Bol köpüğü ve yumuşak peeling etkisi ile düzenli ve ihmal etmeden kullanıldığında cildi güzelleştirir, saçları güçlendirir, cilt hastalıklarına karşı cildin direncini artırır.

SAFRANLl SABUN
Ciltteki Kaşıntı ve sivilceleri iyileştirip yok eder. Hoş kokuludur, vücuttaki ter kokularını yok eder. Sinirleri uyarması sonucu vücuda dinçlik, kuvvet ve sağlık verir. Ayrıca hücre yenileme özeliği vardır. Saç dökülmelerinde oldukça net ve yüz güldüren çözüm sunar.

KEÇİ SÜTÜ SABUNU
Yüzde ve vücudun tamamında cildi soymadan nemlendirir. Temizler, cilde ipeksi bir yumuşaklık verir. İçeriğinde bulunan Aloevera ve E vitamini ile cildi nemlendirmek ve beslemek için zenginleştirilmiştir.

KATRANLI SABUN
Ardıç katranından çıkarılan yağ ile yapılan katranlı sabun, başta egzama olmak üzere saçkıran, uyuz ve sedef hastalığına karşı oldukça etkili ve faydalıdır. Ardıç katranı saçlara ve saç diplerine nüfuz ederek saçta kepek oluşumunu engeller. Saç dökülmesini durdurur. Vücudun farklı bölgelerindeki egzama ve ciltte oluşan diğer hastalıklara karşı ve yine mantar ve diğer zararlı organizmalar üzerinde iyileştirici tesir gösterip, bu rahatsızlıktan ortadan kaldırır.

KİL SABUNU
Kil sabunu, normal cilde sahip kişilerde ve aynı zamanda yağlı ciltlerde kullanılır. Kil sabunu kullanan kişilerin cildinde “peeling etkisi” yaparak ciltte oluşan ölü tabakanın atılmasını sağlar. Kil sabunu cildin toparlanmasını ve sağlıklı hale gelmesini sağlar. Kil sabunu, cilde kadifemsi bir görünüm vermesinin yanısıra, ciltte oluşan lekelerin ve izlerin giderilmesinde de oldukça etkili bir sabundur.

EŞEK SÜTÜ SABUNU
Öncelikle bu sabun cildi gençleştirir, hücreleri yeniler. Ayrıca Sedef hastalığına ve Egzama hastalığına iyi gelir. Ciltte Akne ve Sivilce oluşumunu engeller. Bir önemli özelliği de ciltteki sivilce ve zedelenmeleri iz bırakmadan tedavi edebilir. Ciltteki kaşıntıları engeller.

SARIMSAK SABUNU
Tercihen el yapımı ve organik sarımsak sabunu kullanılabilirse saç dökülmelerine, saç kırılmalanna ve saçlarımızda oluşan kepeğe karşı oldukça etkili bir sabundur.

BITTIM SABUNU
Saç dökülmesi ve kepeği önlediği gibi, Antiseptik (mikrop öldürücü) özelliği olduğundan deri hastalıklarının pek çoğuna karşı oldukça etkilidir. Egzama, mantar, ergenlik sivilceleri, saç diplerindeki yara ve tahrişlere karşı da çok faydalı tesirleri vardır. Ayrıca özellikle yaşlı kişilerin ciddi sıkıntı çekmelerine sebep olan Varisleri rahatlatmak için kullanılır. Derideki gözenekleri açar, vücudu rahatlatır. Doğal ve bitkisel sabunların, hiçbir yan etkisi yoktur. Saçları diplerinden başlayarak besleyip yumuşak hale getirir. Saçları besler, ve saç dökülmesini önler, kuru Saçları nemlendirir.

KÜKÜRTLÜ SABUN
Kükürtlü sabun, özellikle ergenlik çağındaki gençlerin korkulu rüyası olan sivilcelerin oluşumunu engelleyip yavaşlatır. İçeriğinde bulunan doğal antibakteriyel ve antiseptik maddeler, kullanılan bölgelerde cildin düzgün bir görünüme kavuşmasını sağlar. Saçlara kükürtlü sabun uygularken haftada 3 kereden fazla kullanılmamalıdır. Haftada 3 kullanımdan daha fazlası, saç derisini tahriş edeceğinden saçlarda kullanımı haftada en fazla 3 defa ile sınırlı tutulmalıdır. Düzenli ve sistemli kullanımlarda harika sonuçlar verdiğini görebilirsiniz.

SAF ZEYTİNYAĞLI SABUN
Saçların daha canlı ve hacimli görünmesine yardımcı olur. İçerdiği doğal E vitamini sebebiyle saç dökülmelerini azaltır ve uzun zaman kullanıldığında saç dökülmelerini önler. Cildin nefes almasına ve gözeneklerin açılmasına katkı sağlar.Ciltteki ölü derinin atılmasına yardımcı olur ve insanın teninde hissedilir bir yumuşaklık oluşturur.

ÇÖREKOTLU SABUN
Hemeroide (basur), egzamaya, iltihaplı yaralara ve cilt hastalıklanna oldukça iyi gelir. Bayanlarda sıkça görülen selülit problemlerine çözüm getirmek için kullanılır. Saç dökülmesi ve kepeği önler, Vücuttaki siyahlığı ortan kaldırır. Cildi zararlı maddelerden arındırmak ve onarmak konusunda yardımcıdır. Ayaktaki çeşitli enfeksiyonlara bağlı yaraları ve lezyonları temizler. Saç beyazlamalarına karşı etkili bir çözümdür, saç beyazlamasını yavaşlatır, Ciltteki alerjiye çok faydalı etkiler sağlar.

YOSUN SABUNU
Bayanların korkulu rüyası Selülit için tavsiye edilir. Cilde duruluk ve ferahlık verir, denizden sağladığı mineraller ile deriyi dinlendirir.

HALEP GARLI SABUN
Halep’in geleneksel ve Meşhur el yapımı “gar zeytin yağından” üretilen, saç ve cilt sağlığı üzerinde çok etkili bir sabundur.

LAVANTA SABUNU
Lavanta yağı katkılı el ve vücut sabunu her türlü cilt üzerinde oldukça faydalı ve etkilidir. Akneli ciltler ve kepekli saçlarda tavsiye edilir. Doğal lavanta yağının sinirleri yatıştıncı özelliği sayesinde terapi etkisi yaptığı bilinmektedir. Lavanta uzun süreli kullanıldığı takdirde, asabilik, uykusuzluk ve depresyonun etkilerinin azalmasını sağlamaktadır. Beden ve ruh sağlığı açısından zindeliği arttırır. Zona hastalığı tedavisinde faydalı tesirleri vardır. Ayrıca yanıklara ve sivilcelere, doku çürümelerinde faydalı tesirleri vardır. Saçlara canlılık verir, iltihaplanmayı önleyici, psikolojik yatıştırıcı ve hücre yenileyici özelliği vardır.

YILAN OTU YAĞI SABUNU
Güçsüz ve zayıf saçları güçlendirir. Saç dökülmelerini yavaşlatmasının yanısıra saç uzatmada etkilidir. Kuru ve yıpranmış saçlarda kullanımı özellikle tavsiye edilen en etkili sabundur. Kepeğe kesin çözüm sağlar. Tüm saç tiplerine uygundur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.