Bu dosyayı indirin, İngilizce konuşmaya başlayın!

İngilizce veya bir başka yabancı dili öğrenmek ve konuşmak için dünyanın bir çok ülkesinde olduğu gibi bizim ülkemizde de gerek okullarda gerekse özel kurslarda yıllar yılı süren eğitimler veriliyor. Gelin görün ki bu eğitimlere katılanlar çocuklar, gençler ingilizce konuşmakta yine de zorlanıyor. Biz de bu yaraya parmak basacağını düşündüğümüz bir dokümanı sizlerle paylaşıyoruz.

Bu dokümanda İngilizce’deki tüm tense uygulamaları (fiil çekimleri) aktif ve pasif kullanımları ile birlikte sunuluyor. Bu dosyayı indirenler, eğer İngilizce kelime bilgileri de yeterliyse tek sayfalık dosyayı kullanarak rahatlıkla İngilizce cümleler kurabilirler ve konuşmaya başlayabilirler. Geçmiş zamanda, Gelecek zamanda ve daha İngilizcede hangi zamanlar varsa hepsinde Mesela, Simple Past Tense, Present Continious Tense, Future Perfect Tense ve aklınıza gelebilecek her tense ile (Aktif-Pasif) cümleler kurabilirler.

Hangi tense hangi cümle yapısı içerisinde kullanılır ve ne anlama gelir sorularına cevap veren dokümanı hazırlayıp bizlerle paylaşan değerli İngilizce öğretmeni Celal Zengin’e teşekkür ediyoruz.

ingilizce-tensler-tek-sayfada

Dosyayı indirmek için:  Önce Resmin üzerine tıklayıp açılan büyük resmi gördükten sonra büyük resmin üzerinde sağ tıklayıp “resmi farklı kaydet” butonuna basarak bilgisayarınıza indirip kullanabilirsiniz.

Daha fazla okuyucunun, kolay öğreten İngilizce eğitim dosyasından faydalanması için haber sayfasının altında ve üstünde yer alan sosyal medya “Paylaş butonlarına” tıklayarak, haberi Facebook, Twitter ve Google+ ve benzeri  sosyal medya profilinizde arkadaş grubunuzla paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Hüsamettin Piraz / hobitat.com
***

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir