Halı üzerinde Ebruli fanteziler

Firmalar her gün bir yenilikle müşterilerinin karşısına çıkıyor ve ticari rekabette bir adım önde yer alıyorlar, bu hamleyle… Arabadan beyaz eşyaya, tekstilden gıdaya tüm sektörlerde inovatif yenilikler çoğunlukla müşteri kitlesinden beklenen ilgiyi görüyor ve hem tanıtım hem de gelir anlamında inovasyon peşinde koşan yapan firmanın kazanç hanesine yazılıyor.

İnovasyon günleri etkinliğinde müşterilere halı üzerine ebru denemesi yaptıran bir organizasyon sırasında dikkatimizi çeken Royal Halı firması da geleneksel sanatlarımızdan Ebru desenlerini ürettiği halılar üzerine uygulayarak sektöre inovatif bir yenilik getiriyor. İnovasyon günleri etkinliği sırasında Royal Halı standında açılan Ebru teknelerinde, belki de hayatı boyunca ebru fırçasını eline almamış yediden yetmişe sanata ilgi duyan herkes kabiliyetini deneme fırsatı yakaladı. Biz de medeni cesaret gösterip ebru teknesinin başına geçen ve kabiliyetlerini sergileyen amatör ebruzenlerin ilk ebru denemelerini videoyla sayfamıza taşıdık.

Yukarıdaki videoda halıya ebru sanatının nasıl yapıldığını, ebru fırçasını eline alıp ilk denemeyi yapan sanatseverlerin uygulamalarında izleyebilirsiniz. Etkinliğe katılan sanatseverlere, tasarladıkları deseni taşıyan halılar canlı performans sonunda Royal Halı tarafından hediye edildi.

Kaynak : Hüsamettin Piraz/ hobitat.com
***

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.