İdeal lider tipinde misiniz?


Lider olunur mu, Lider doğulur mu? Prof. Nevzat Tarhan – 1. Bölüm


Lider olunur mu, Lider doğulur mu? Prof. Nevzat Tarhan – 2. Bölüm


Lider olunur mu, Lider doğulur mu? Prof. Nevzat Tarhan – 3. Bölüm

Liderlik bilinci ve liderlik öğretisi son zamanlarda ülkemizde de oldukça rağbet görüyor. Liderlik ve lider yönetici elbette bulunduğu her ortamda farklılık oluşturan bir unsurdur; Lider vizyonuna sahip bir kişinin yönettiği bir kurum ile sıradan bir yöneticinin yönettiği kurumun performansı arasında dağlar kadar fark olduğu her devirde görülmektedir.

Başarılı bir lider, yönettiği şirketi de başarıdan başarıya koşturabilir, yönettiği devleti de. Hatta ailede bile liderlik önemli bir konudur; başarılı liderlere yani vizyon sahibi anne babaya sahip olmayan ailelerin nasıl patalojik ailelere dönüştüğü, başarısız ve sorunlu çocuklar yetiştirdiği her gün gözler önüne serilmektedir. En azından kendi kendisinin lideri olmalıdır insan ve kendini başarılı kılabilmelidir liderlik özellikleri ile…

Liderlik konusunu Klasik lider, Karizmatik lider ve Bilimsel lider karakterleri üzerinden ele alan Prof. Nevzat Tarhan konuya farklı bir açılım getiriyor. Bu farklı lider tiplerinin hadiselere bakış açıları ve süreçleri nasıl yönettiklerini, hangi sonuçlara ulaştıklarını anlatıyor konferansında Nevzat Hoca, kendine has üslubu ile… Liderlik bilincinizi geliştirecek ve sizi ideal liderlik potasına taşıyabilecek bu ilginç konferansı yukarıdaki videolarda izleyebilirsiniz.

Kaynak : Cihangir Yiğit / yukselentv.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.