Bu ilçemiz Arap turistleri büyülüyor

Hamdi Genç/ Pertev Ajans
***
Ülkemizin öyle harika köşeleri var ki, bunların çoğunu Türk vatandaşı olarak bizler bilmezken, dışarıdan gelip ülkemizi gezen turistler daha iyi bilebiliyor. İstanbul’da yaşayan pek çok kimsenin özellikle köprü yapıldıktan sonra bir saatlik mesafede olmasına rağmen pek çok güzelliklerinden habersiz olduğu şehirlerimizden biri de Yalova; tarihi ve doğal dokusuyla dikkatleri hemen üzerine çeken ilçesi, Termal…

Yalova Termal ilçesinde kısa bir tur yapmak için yukarıdaki videoya tıklayınız

Arap turistler son yıllarda ülkemizin Cennet köşelerini bir bir keşfediyorlar. Özellikle Arap baharı ve bu çerçevede ortaya çıkan çatışmalar nedeniyle, Batı ülkelerinde sıkı takibe uğramaları sebebiyle Türkiye’ye yönelen Arap Turistler ülkemizin hangi şehirleri doğal güzelliklere sahip, hangi şehirler güvenli, neresi ucuz, neresi pahalı; Biz Türklerden daha iyi öğrenmeye başladılar.

Peki hangi özelliktir ki, hem Türkiye’den hem de yurt dışından turistleri bu ilimize çekmektedir? Özellikle Arap turistleri çeken şeylerin başında Orman ve akarsuların, göllerin olduğu bilgisini kendilerinden alıyoruz konuşma arasında… Tabi ki bunların dışında pek çok farklı ve bu şehri nadir kılan özellikler var Yalova şehrinde ve Yalova’nın ormanları ve kaplıcalarıyla meşhur ilçesi Termal’de… Sözün burasında kısa bir tur yapmak isterseniz Yalova Termal’de, sizleri yukarıdaki videoyla başbaşa bırakıyoruz. Videoyu izlerken, Termal’in ilçe merkezinde ve ormanlık alanlarında kısa bir tur yapabilir, Türk turistlerin ve özellikle Arap turistlerin neden bu ilçeyi bu kadar çok sevdiği konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir