Whatsapp tarih olacak gibi, Yerli rakip: İletee

Yerli mesajlaşma programı: İletee geliyor!

HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay, yerli mesajlaşma programının müjdesini verdi ve şunları söyledi:

“İletee adını verdiğimiz platformda WhatsApp’ın özelliklerinden daha fazlası bulunacak, bizimki çok güvenli olacak. Mobil iletişim platformumuzun sunucuları Türkiye’de olacak.”

Ankara Bilkent Otel ve Konferans Merkezi’nde düzenlenen 2. Kamu Siber Güvenlik Zirvesi’nde, teknolojide milli çözümler masaya yatırıldı. HAVELSAN, en ileri teknolojiyi kullanarak milli ve kriptolu mesajlaşma ve görüşme platformu geliştirmek için çalışmalar yapıyor.

Mesajlaşma Platformunun cep telefonunu içindeki güvenli bir alanda donanıma gömülü bir işletim sistemi üzerinden çalışacağından söz eden Atalay. projeyi şöyle anlattı:

“Dışarıdan cep telefonu ele geçirilse ya da hacklense dahi haberleşmeniz güvenli hale gelecek. Bunu niye şimdi yapıyoruz? Çünkü 5 yıl önce öyle bir talep ve bu ihtiyacın farkındalığı yoktu. Artık bu talep oluştu, biz de buna yatırım yapmaya başladık. Ürünün prototipini çıkardık. Yıl ortasında tanıtımını yapacağız. Yıl sonuna kadar pazara sunmuş olacağız. Çok yakın zamanda yerli bir cep telefonu üreticisiyle bunu pazara sunmayı hedefliyoruz.”

Yerli iletişim ve mesajlaşma platformu İletee, mesaj, sesli görüşme, görüntülü görüşme, e-posta gönrerip alma, konum paylaşma, görüntüleme, not alma ve saklama gibi işlevleri güvenli bir ortamda gerçekleştirecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.