“WhatsApp’tan biraz para göndersene kanka” dönemi başlıyor

Cihangir Yiğit / Pertev Ajans
***
Ülkemizde olduğu gibi Tüm Dünyada akıllı telefon üzerinden en popüler mesajlaşma programı WhatsApp son olarak kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak harikulade bir güncellemeyi bizlere sunuyor.

Kısa süre önce, fotoğraf filtreleri özelliğini devreye sokan firma bu defa da yine büyük bir atak yaparak kullanıcılara para transferi yapma imkanı sağlamayı hedefliyor.

Anlayacağınız, WhatsApp, önümüzdeki günlerde sadece mesajlar gönderen veya ücretsiz telefon görüşmeleri yapabilen kullanıcıların birbirlerine para transferi yapmalarına imkan sağlayan özelliği kulanıma açabilir. Zira bankalardan epeyce masraf ödenerek yapılan eft işlerinin, telefondan kolayca yapılmasına imkan sağlayacak bu uygulamayı, WhatsApp test etmeye başlamış durumda.

Bu özelliğin kullanıma sunulması sonrasında WatsApp kullanıcılarının bu platform üzerinden arkadaşlarına para transferi yapmalarına imkan sağlanacağı belirtiliyor. Artık WatsApp kullanıcıları eskiden kontör gönderebildikleri arkadaşlarına “Nakit para” da gönderebilecek. Bunun devamında WatsApp üzerinden alışveriş çağının başlaması da beklenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.