Yüzlerce dansçı Marmaris’te dansetti

Marmaris’te “Underground Funky Base (UFB)” isimli etkinlik kapsamında düzenlenen breakdansı yarışması, eğlenceli ve heyecanlı görüntülere sahne oldu. Bu yıl sekizincisi düzenlenen etkinlikte, dünyanın pekçok bölgesinden 700’e yakın dansçı Marmaris’e geldi.

İlçenin farklı noktalarında iki gün boyunca sergiledikleri performanslarına göre finale seçilen dansçılar, 16 eylül salı günü 19 Mayıs Gençlik Meydanı’nda sahne aldı. Dansçılar “kapışma” usulünde dans ederek birbirlerine üstünlük sağlamaya çalışırken, eğlenceli ve komik ve heyecanlı dakikalara sahne olan yarışmayı yabancı turistlerin de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi ilgiyle izledi.

Yarışmanın organizatörü Eyüp Bilinmiş, UFB’nin daha önce 8 ülkede eleme yaptığını ve en iyi dansçıları belirleyerek etkinliğe davet ettiklerini söyledi.

Etkinliğe katılmak için farklı ülkelerden 700’e yakın dansçının Marmaris’e geldiğini söyleyen Bilici, “UFB Marmaris’in dünyaya açılan bir kapısı. Şu an dünyanın her yerinden dansçılar adeta Marmaris’e akıyor. Herkes için çıtayı biraz daha yükseltiyoruz” şeklinde konuştu.

Yarışmayı kendi imkanlarıyla yaptıklarını anlatan Bilinmiş, Marmaris Belediyesi, Otelciler Birliği ve Marmaris Turizm Tanıtma Birliği gibi kurumlardan destek görmeleri halinde gelecek yıllarda Marmaris’e 10 bin kişiyi getirebileceklerini iddia etti.

Yurt dışında yarışmaya büyük bir ilginin olduğuna dikkati çeken Bilinmiş, “Bir İngiliz kanalı yarışmayı canlı yayınlıyor, internet aracılığıyla dünyada 500 bin kişi canlı olarak izliyor. Bu tür yarışmalar, Türkiye ve Marmaris’i tanıtmanın en iyi yollarından biri” şeklinde konuştu.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.